X
تبلیغات
گلدکوئست گلدکوئیست GQI - بسیار مهم درباره ی تاریخچه ی کوئست در ایران و مراحل استراتژیک کمپانی و اعضا,

گلدکوئست گلدکوئیست GQI

گلدکوئست گلدکوئیست GQI

کمپانی کوئیست یا کوئست اینترنشنال در سال ۱۳۷۹ توسط شخصی به نام  پیمان از شهرستان لارستان فارس به کمک شخصی به نام  فیصل از شهر بندری دبی امارات متحده عربی عمده فعالیت خود را در شیراز شروع کرد.

در ابتدا بدون داشتن استراتژی خاصی و تنها با اتکا به نفر یابی و آن هم به صورت نیمه انبوه و انبوه (غیر اصولی نسبت به پیشنهادات کمپانی که همین امر باعث اشکالات زیاد و اعتراضات بسیار فراوان مردم بخصوص قشر قلدر جامعه شیراز معروف به قصابان شیراز شد).

در آن زمان سیستم به صورت تعادل ۵ و ۱ و با دادن حجم سنگین سقف در آمدی ۱۲۵۷۵ دلار و با ارائه ی محصولاتی با کیفیت خوب و قیمت ارزان نسبت به محصولات کنونی سریع در لایه های اقتصاد کشور نفوذ کرده و  گسترش یافت .

 اما به دلیل نداشتن استراتژی خاصی پس از مدتی دچار رکود رشد در جامعه شد .

در این زمان شخصی به نام امیر مقارن استراتژی سیستم را از 1UVبه ۳UVتغییر داد که همین تغییر استراتژی و افزایش پورسانت های دریافتی باعث رشد مجدد عضوگیری این سیستم در ایران شد.

پس از مدتی این استراتژی هم دچار رکود شد تا شخصی به نام مهراب استراتژی(کوئست با آموزش زنده می ماند) را ایجاد نمود.(لازم به ذکر است که این آموزش ها بیشتر روانشناسانه بوده تا اصول تجاری نتورک مارکتینگ(اکثر این آموزش ها شامل کتاب هایی از دکتر اسپنسر جانسون یکی  از قویترین روانشناسان دنیا وهمچنین سی دی هایی از دکتر پاتمن و دکتر فابریگاس (دکتر فابریگاس پس از اطلاع ازعدم رعایت کمپانی نسبت به تعهداتش از فعالیت در سیستم خودداری نموده وبه دلیل حضور در کمپانی دیگری که به نتورک مارکتینگ بیشتر شبیه بود از هیئت مدیره ی کمپانی اخراج و TC ایشان نیز توسط هیئت مدیره سوزانده شد( TC = کد مرکز درآمدی که به واسطه ی آن سیستم  تصاعدی رشد   می کند)  در این آموزش ها که کاملاً روانشناسانه می باشد فرد می آموزد که از همان ابتدای دعوت از افراد به نحو کاملاً حرفه ای تا پس از حضور فرد دعوت شده به طور کامل اصول برنامه ریزی شده ی روانشناسی را برروی وی اعمال کند(اعم از فالوهای قبل از پرزنت .در زمان پرزنت و بعد از پرزنت(شخص معرف می کوشد با توجه به اصول روانی دریافتی خود زندگی قبلی پرزنت شده را بکوبد وبا تحقیر نمودن زندگی دیگران و خود او و تفاوت میان زندگی فقرا و ثروتمندان و محیط زندگی وکار وی. وی را متقاعد به فعالیت در این سیستم  بنماید(فلات تغییر)و همچنین طرف را متقاعد به عدم اقدام به هرگونه مشورت با دیگران بنماید(سه پاراگراف).و این اصول از کاستومر بیسی=زیر شاخه  تا لیدر شدن= مجموعه دارشدن افراد ادامه دارد(به عنوان مثال بنا به اطلاعات رسیده لیدرهای موفق این مجموعه در جلسات روانشناسانه ی دکتر ... در دانشگاه صنعتی شریف کاملاً تو جیه می شوند).

این استراتژی نیز پس از مدتی دچار رکود شد تا این که شخصی به نام جمال طاهری استراتژی پول/پتو را به میان آورد . به این طریق که گرایش دعوت نفرات از شهرهای بزرگ به دلیل اشباع زود هنگام در این شهرها به پیشنهاد افراد بالاسری خارج شده از سیستم به شهرستانهای کوچک و روستاهای آن ها کشیده شد (بیشترین اقدام به دعوت به سراغ مناطق محروم کشور سوق یافت) .... این استراتژی به دلیل داشتن روءیاهای زیاد جوانان مناطق محروم و قشر کم درآمد جامعه به مثل معروف (سوداگران طمع می خرند و روءیا می فروشند ) تبدیل به نقطه ی عطف عضو گیری گلد کوئست در جهان شد(این کمپانی محصولات خودرا به صورت قانونی و غیر قانونی در بیش از 120 کشور جهان ارائه می کند که 65%USER=زیرشاخه های کمپانی در ایران فعالیت میکنند که همین امر باعث نزدیک شدن سریع اشباع این سیستم در ایران شده است).

این استراتژی که پس از مدتی باز هم دچار رکود شد این بار کمپانی به استراتژی  سیرکل گیری =دایره ی نفوذ افراد روی آورد که همین امر باعث سرپا ماندن این کمپانی به مدت زمان دیگری انجامید به این ترتیب کمپانی پس از اینکه سقف درآمدی خودرا از 12575 دلار به 5000 دلار کاهش داد که همین امرباعث اعتراض شدید اعضای بالاسری در ایران شد اما این افراد از این قضیه غافل بودند که کمپانی سود خود را به اندازه ی لازم از ایران دریافت نموده و برنامه ی خودرا کم کم ازبستر ایران به کشورهایی چون چین و تاجیکستان انتقال داده است (کمپانی دیگر  CRF ها=تماس های شبکه ای اعضاء با کمپانی را کمتر جواب داده و در مراحلی نیز اصلاً رسیدگی نمی کند(در اصطلاح با شکم سیری برخورد می کند)).

و هم اکنون نیز کمپانی سقف در آمدی خودرا از 5000دلار از TC های HY به 3000 دلار رسانیده که این خبرتوسط افراد بالاسری برای ادامه ی بقاء زمانی در این سیستم  کاملاًسانسور شده است.(افراد می توانند از طریق قسمت CRF خود با کمپانی تماس گرفته و از این قضیه مطلع شوند).

نشست لیدرهای بزرگ در یکی از کشورهای آسیای شرق

 

 

+ نوشته شده در  شنبه هفدهم تیر 1385ساعت 22:39  توسط علی  |